diskusia Diskusia k článku (0)

Chyby, ktoré robia ľudia posadnutí zdravým životným štýlom

Chyby, ktoré robia ľudia posadnutí zdravým životným štýlom

BRATISLAVA 4. marca (eHEALTH.sk cez WEBNOVINY) – Myslíte si, že žijete zdravo? Zamyslite sa nad tým, či v skutočnosti niektoré z vašich návykov nie sú pre zdravie skôr škodlivé. Aj v tomto smere totiž platí – všetko s mierou.

1. Nakupovanie biopotravín

V niektorých prípadoch má nakupovanie organických potravín svoje opodstatnenie, napríklad ak hľadáte mäso či ovocie bez škodlivých látok. Treba si však uvedomiť, že ani potraviny s nálepkou bio automaticky neznamenajú rozumnú kalorickú a výživovú hodnotu. Čokoláda, rôzne tyčinky zo zrniečok či keksíky z bioobchodu teda vôbec nemajú menej kalórií a ak ich nekonzumujete v minimálnej miere, vášmu zdraviu neprospejú.

2. Zanedbávanie spánku

Prehnane aktívni ľudia sú schopní vstať skôr, aby ráno ešte stihli zacvičiť si doma alebo dokonca v posilňovni. Ak však z tohto dôvodu nespávajú aspoň sedem hodín, problémy sa prejavia inde. Očakávať možno klasické príznaky nevyspatosti ako je podráždenosť a nedostatok energie, prípadne aj vážne problémy ako vysoký krvný tlak, depresia, cukrovka či problémy s imunitou.

Zdroj:Copyright SITA Slovenska tlacova agentura 2013
Uverejnené:04.03.2013
Posledná úprava:15.07.2014
Webnoviny
© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Diskusia k článku / počet komentárov (0)

Buďte prví, kto napíše komentár.

Založiť diskusiu


^ Späť na vrch